<>

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

راهكارها و موانع اجراي مبحث ١٩ در جداره هاي مجاور فضاي آزاد نمونه موردي شهر اردبیل

چكيده
انرژي، يك نياز اساسي براي استمرار توسعه اقتصادي، تأمين رفاه وآسايش زندگي بشري محسوب مي گردد.روند صعوديمصرف انرژي ، با انقلاب صنعتي آغاز شده وبا شتاب بيشتري دامه دارد. افزايش نگرانيها در خصوص تبعاتزيستمحيطي مصرف انرژي ،افزايش قيمت حامل هاي انرژي همراه با مباحث معماري پايدار اهميت اين موضوع را دركشور دوچندان نموده است . مطابق با آمار ترازنامه انرژي كشور ، نزديك به ٤٠ % انرژي دربخش ساختمان هاي مسكونيمصرف مي شود. خصوصيات كالبدي مسكن با ديدگاههاي معماري پايدار وسازگار با محيط زيست و همسو با طبيعت مارا بر آن ميدارد كه نيازهاي انرژي اين حوزه را نه با روشهاي مخرب محيط زيست بلكه با روشهايي همسو با اصولمعماري پايدار ، متناسب با اقليم و فرهنگ منطقه به پيش ببريم. بيشترين تلفات حرارتي ساختمان هاي مسكوني عمدتا،از طريق ديوارهاي پيراموني صورت مي گيرد. انتخاب راهكار مناسب براي كاهش مصرف و اتلاف انرژي در ديوارهايخارجي حائز اهميت بسيار مي باشد. .مقاله حاضر با استفاده از روش تحقيق كاربردي –توصيفي و استفاده از روشتجويزي براي محاسبه تلفات جداره هاي خارجي مجاور فضاي آزاد را در شهر اردبيل مطالعه و بررسي قرارداده، راهكارهايي را جهت سهولت اجرا و ارتقا كيفيت و كاهش مصرف انرژي دراين زمينه داده است .


واژه هاي كليدي:

معماري پايدار بهينه سازي انرژي . مبحث ١٩ . عايق كاري . مقاومت حرارتي . اردبيل

 

كنفرانس بين المللي عمران، معماري و مديريت توسعه شهري در ايران تهران (1397)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: موضوعات مرتبط: دانلود مقالات فارسی (کنفرانس های داخلی) , مقالات مکانیک سنگی و ژئوتکنیکی , ,
:: برچسب‌ها: دانلود , مفاله , رایگان , معماري پايدار بهينه سازي انرژي , مبحث ١٩ , عايق كاري , مقاومت حرارتي , اردبيل ,
:: بازدید از این مطلب : 11
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 3 مهر 1402 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام)- 2784190- 0511 - 09157330367 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه