<>

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد

نوشته شده توسط :

بررسی اثر شکل و فاصله در گروه پایه هاي رودخانهاي بر میزان نیروهاي هیدرودینامیکی وارد بر آنها

چکیده
پلها از جمله مهمترین و پرکاربردترین سازههایی هستند که از دیرباز مورد استفاده قرار میگرفتهاند. دراغلب موارد سازه پل بر روي رودخانه احداث میگردد که در این صورت پایههاي آن در تماس با جریان آبخواهد بود. تجربه طولانی مدت احداث پل بر روي رودخانهها، مهندسان را به این نتیجه رسانده است کهدر طراحی پلها فقط در نظر داشتن مسائل سازهاي، زمینشناسی، موقعیت راه و پتانسیل ترافیک کافینمیباشد بلکه باید اثر نیروهاي هیدرودینامیکی را نیزمورد توجه قرار داد. در این تحقیق نیروهايهیدرودینامیکی وارد بر پایه پل براي بررسی اثر اشکال مختلف پایه با مقاطع مختلف دایرهاي و مستطیلیفاصله مرکز به مرکز دو پایه) در G) G/D طول به عرض) مختلف، و اثر نسبت ) L/B گردگوشه با نسبتگروه پایهها با در نظر گرفتن اندرکنش سازه-سیال در نرمافزار آباکوس شبیهسازي شده است و این نتیجهحاصل شد که با افزایش سرعت، فشار وارده و نیروي وارد بر پایه افزایش یافته و هر چه شکل مقطع پایه باالگوي جریان منطبقتر باشد، نیروي کمتري به پایه وارد میشود. در گروه پایهها براي مقطع دایرهاي بابیشینه فشار و ضریب درگ کاهش یافته، و براي مقطع مستطیلی گردگوشه، بیشینه ،G/D افزایش نسبت فشار و ضریب درگ ابتدا افزایش و سپس کاهش یافته است.


واژه هاي کلیدي:

نیروي هیدرودینامیکی . پایه پل . مطالعه عددي . آباکوس . پایه منفرد . گروه پایه ها

 

كنفرانس بين المللي عمران، معماري و مديريت توسعه شهري در ايران تهران (1397)

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید:: برچسب‌ها: دانلود , مفاله , رایگان , نیروي هیدرودینامیکی , پایه پل , مطالعه عددي , آباکوس , پایه منفرد , گروه پایه ها ,
:: بازدید از این مطلب : 1383
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 آبان 1402 | نظرات ()

آدرس:مشهد-خیابان رسالت-رسالت 64-مذهبی5-پلاک 11-شرکت مهندسین مشاور پارسیان سازه گستر کانیار-گروه مهندسی IROCK
شماره تماس:اسمعیلی 09381295869 (تلگرام) - 09157330367 آدرس ایمیل:raminesmaeili68@gmail.com
این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است و تمامی محصولات و خدمات این سایت حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد همچنین فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.
اینماد logo-samandehi لوگوی شرکت لوگوی گروه